Standard hoteli to temat, który interesuje nie tylko gości, ale również przedsiębiorców. Osoby, które planują założenie własnej działalności powinny pamiętać, że obiekty hotelowe muszą spełniać konkretne normy. Przede wszystkim ważne jest to, aby stworzyć miejsce, które zapewni spokój, komfort oraz bezpieczeństwo. Poniżej umieszczono podstawowe informacje na temat hoteli 2-gwiazdkowych.

Wielkość pokoi

Pokoje hotelowe w obiekcie 2-gwiazdkowym muszą spełniać konkretne normy. Kluczową rolę odgrywa wielkość pomieszczeń. Pokój jednoosobowy nie może być mniejszy niż 9 m2, a dwuosobowy 12 m2. Oczywiście musimy zadbać o podstawowe wyposażenie, czyli łóżko, szafkę nocną, stół lub biurko, krzesło, szafę, wieszaki na ubrania, lustro, krzesła dla gości.

W pokojach hotelowych musi znajdować się zarówno światło górne, jak i lampki, które znajdują się w pobliżu łóżka, a także miejsca pracy. Każdy pokój powinien posiadać zarówno strefę relaksu, jak i pracy. Nie zapominajmy, że wiele osób podróżuje w celach biznesowych. Dobrze jest zadbać o rozrywkę naszych gości. Najlepiej, aby w pokoju znajdowało się radio, czy też telewizor. Ponadto normą stał się dostęp do Wi-Fi. W pokoju powinny znajdować się żaluzje lub rolety okienne.

Typ oraz wyposażenie łazienki

W obiektach 2-gwiazdkowych łazienka może być wspólna lub prywatna. Wybór zależy więc do nas. W niewielkich obiektach ciężko, aby każdy pokój posiadał własną łazienkę. Z drugiej strony pamiętajmy, że dla wielu gości jest to podstawa. Jeśli nie zapewnimy im dobrych warunków, to najprawdopodobniej nie zdecydują się skorzystać z naszych usług lub nie zrobią tego ponownie.

Trzeba liczyć się z tym, że koszt stworzenia instalacji sanitarnej to spory wydatek. Ponadto każda łazienka musi bez bezpieczna i funkcjonalna. Podczas jej aranżowania nie możemy oszczędzać na wyposażeniu. Nie zapominajmy, że każdy obiekt hotelowy przechodzi przez kontrolę zewnętrzną, która decyduje o liczbie przyznanych gwiazdek. Wykończenie łazienki nie musi być drogie. Należy zadbać zarówno o ściany, jak i podłogi. Najlepiej postawić jest na płytki ceramiczne, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Pomieszczenie powinno być również bezproblemowe w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Zakupić musimy również najważniejsze sanitariaty, czyli WC (oraz np. tani zestaw podtynkowy), umywalkę z blatem, wannę lub prysznic.